Продаж активів Державного агентства резерву через ProZorro.Sale

Ще у 1991 році влада Україна створила Державне агентство резерву, в якому знаходяться товари, що входять до фондів матеріального резерву України.

Зараз агентство Держрезерву працює за положенням №517, що було підписано у 2014 році. У положенні зазначено, що ця установа являє собою одне з центральних органів виконавчої влади країни. Усю роботу агентства наразі контролює Кабінет міністрів та Міністр з розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства. Одною з головних задач Державного резерву є ініціювання державної політики у сфері реалізації усього матеріального резерву держави. З 2015 року почали створюватися нові реформи цього агентства, що позитивно впливає на систему. Працівникам установи вдалося підвищити ефективність керування та повністю змінити процес ведення діяльності господарств у Держрезерві.

Продаж списаних фондів Держрезерву України на ДП «Прозорро.Продажі»

Головний офіс Державного агентства знаходиться у місті Київ. 33 державні підприємства, що знаходяться в різних куточках України, входять до складу установи. З них можна виділити:

  • Науково-дослідчий інститут;
  • 4 бази хлібобулочних виробів;
  • 5 заводів з переробки нафтопродуктів та нафти;
  • 6 хлібних комбінатів;
  • 7 професійних холодильних камер та складів.

До переліку усієї продукції, що може зберігатись у Держрезерві, входять 70 типів продуктів, що мають стратегічне значення. Цими продуктами є: продукти для харчування, нафта та нафтові продукти, пальне, сировина, яка потрібна для промислового виробництва товарів тощо. До них також входить 3800 найменувань, призначених для мобілізаційного резерву. Багато років Держрезерв України був закритою для більшості людей організацією. Однак після впровадження нових законопроектів, уряд змінив політику установи, яка тепер є прозорою та максимально відкритою для людей. Тому усі невикористані активи агентства можуть реалізовуватись через електронні майданчики з продажу та аукціонів, вчасності на sale.ueex.com.ua.

Продаж невикористаних активів Держрезерву на майданчику Прозорро

ДП «Прозорро.Продажі» усього за три роки роботи вдалося отримати чистий прибуток у розмірі 21 мільярда гривень, більшість з яких потрапили до державного бюджету. Крім того, цьому майданчику допомагали різноманітні волонтери, громадські активісти, Міністерство з розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства, Національний банк України, міжнародні донори та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Саме тому система гарантує усім своїм учасникам та відвідувачам прозорість усіх схем, чесність та доступність. Реалізовувати товар, що знаходиться у Державному резерві можна через сайт Прозорро.Продажі  sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve, де можна швидко створити та виставити лот й отримати прибуток з продажу без бюрократичних натисків та шахрайських схем.

Усе майно Держрезерву, яке виставляється на майданчику Прозорро є у відкритому доступі для усіх охочих подивитися, як відбувається процедура аукціону та продажу. Крім того, за усіма операціями, які відбуваються на біржі, слідкують майже сотні волонтерів, активістів та кваліфікованих працівників. Вони пильно стежать за прозорістю та чесною конкуренцію, що робить афери неможливими на ТБ «Українська енергетична біржа».

Кожен звичайний громадянин України може швидко зареєструватись на сайті біржі та брати участь в аукціонах та продажах невикористаних актів Державного резерву. У разі, якщо з’являються проблеми у роботі на сайті, чи інші запитання з приводу аукціонів та продажів, можна звернутися до гарячої лінії, відправити лист на електронну пошту, чи скористатись Телеграм-ботом підприємства Прозорро.